Těhotenství doprovází řada příznaků, které se někdy mohou jevit jako zdravotní problém. Výtoky jsou běžnou součástí života každé ženy a někdy obtížné rozpoznat, kdy se jedná o normální reakci těla, a kdy jde zdravotní problém. Žlutý výtok v těhotenství může mít několik důvodů.
Je důležité si uvědomit, že těhotenství může ovlivnit vaginální sekrece a některé změny jsou normální, zatímco jiné mohou signalizovat potenciální problém. Problém je však například strepkok v těhotenství.

Normální fyziologické změny

Během těhotenství se zvyšuje produkce hormonů, což může ovlivnit normální pH a sekreci vagíny. Někdy může být vaginální výtok žlutavý nebo bílý.

Bakteriální vaginóza

Bakteriální vaginóza (BV) je porucha vaginálního prostředí, při které dochází k nerovnováze bakterií v pochvě. Může způsobit žlutý nebo šedý výtok s nepříjemným zápachem.

Kvasinková infekce

Kvasinková infekce také může způsobit změnu v barvě vaginálního výtoku. Kromě špinění v těhotenství může být přítomen také bílý a hrudkovitý výtok a svědění v oblasti pochvy.

Sexuální aktivita

Pohlavní styk může způsobit dočasné změny. Žlutý výtok se může objevit po sexu.

Infekce močových cest

Infekce močových cest mohou také způsobit změnu v barvě výtoku, zvláště pokud mají bakteriální povahu.

Sexuální přenosné infekce

Některé přenosné infekce, jako je chlamydie nebo gonorea, mohou způsobit žlutý nebo zelený výtok během těhotenství. Tyto infekce by měly být léčeny co nejdříve, aby se minimalizovalo riziko komplikací pro matku i dítě.

Je důležité, aby těhotná žena v případě jakéhokoli neobvyklého výtoku vyhledala lékařskou pomoc. Pokud je žlutý výtok spojen s nepříjemným zápachem, svěděním, pálením nebo jinými příznaky, může to být znak infekce, která vyžaduje léčbu. Lékař nebo porodník provede vyšetření a případně provede testy k určení příčiny výtoku a doporučí vhodnou léčbu.

Léčivé prostředky značky GYNELLA® mohou pomoci zabránit šíření infekce a mohou pomoci s urychlením léčby.

Similar Posts