EAN kód je revoluční vynález 20. století, který má vliv na náš každodenní život, ale přesto se mu nedostává patřičného uznání. Je to jedinečný kód složený z 18 číslic, který je přidělen každému zboží.

Čísla jsou rozdělena do předem definovaných bloků, které umí pokladní systémy přečíst. Čárový kód je 13-ti místné číslo. Na Barcodes.cz jsou zákazníkům nabízena kódy s předčíslím 07, což jsou globální čísla, která můžete používat pro zboží po celém světě.

EAN kódy přiděluje EAN kód generátor

EAN kódy přiděluje EAN kód generátor, kterým v Česku disponuje několik společností pod jedním distributorem. Pro založení vlastního obchodu je nutné získat volná a vhodná čísla pro daný kraj. Jedná se tedy o složitý proces, který je však nutný pro správné označení produktů a usnadnění prodeje a skladování zboží.

Konkurenční výhody

Konkurence vás může snadno zastínit a předehnat, pokud váš e-shop nebude mít EAN kódy. Ty mají vliv na úspěch e-shopu nejen v SEO a marketingu, ale i na srovnávačích. I když čárové kódy EAN 13 nejsou v e-shopu povinné, je lepší je mít, abyste byli viditelnější než e-shopy bez nich. Internetové vyhledávače vás totiž posunou před e-shopy, které EAN kódy nepoužívají. Od roku 2016 je požadavek na EAN kódy na srovnávačích jako Google Nákupy, což vám dává nevýhodu oproti konkurenci, která EAN kódy má. EAN kód můžete získat od organizace, která sleduje čárové kódy po celé Evropě. Mezi poskytovateli EAN kódů jsou velké rozdíly. Jsou generátory, u kterých se musíte připravit na poplatky za registraci a další pravidelné poplatky odvozené od příjmů vašeho obchodu. A pak je tu Barcodes, který přináší unikátní EAN kódy bez dalších poplatků.

Similar Posts