Cesta do chorvatska není zase tak náročná, proto do této dovolenkové destinace míří i celá řada rodin s dětmi. Která místa jsou tedy příhodná pro rodiny s malými dětmi?

Pláže s Modrou vlajkou

Modrá vlajka patří mezi celosvětově uznávaná ocenění, která se udělují za ekologii a ochranu životního prostředí. Získají ji ty pláže nebo přístavy, které poskytují trvale udržitelný lodní cestovní ruch. Pláže, které se pyšní tímto oceněním, nabízejí křišťálově čistou vodu, její velmi příjemnou teplotu a dostatek vegetace a stínu. Samozřejmostí jsou dobrá vybavenost, hygienické zázemí a zásobování pitnou vodou.

Moderní letoviska na Istrii

Istrie se nachází v nejsevernější části Chorvatska. Cesta do této dovolenkové destinace je nejkratší a díky tomu jsou tato místa oblíbená rodinami s malými dětmi. Právě v této oblasti se nachází nejvíce pláží s titulem Modré vlajky. Pobřeží Istrie je sice hornatější, ale místní pláže jsou dokonale udržované. Jsou zde umístěné betonové plochy nebo je na pláže navezený písek či drobné kamínky. V této oblasti můžete navštívit i jeden ze dvou aquaparků – v Poreči a nedaleko letoviska Novigrad. Pozvolný vstup do moře mají pláže nacházející se v letoviscích Medulin, Umag nebo Rabac. Další známá turistická centra jsou Poreč, Novigrad a Rovinj.

Kvarner nabízí přírodní pláže

V Kvarnerském zálivu naleznete nádherné zátoky. Velké množství místních letovisek se pyšní lázeňskou tradicí. Místní pláže jsou příjemné a dobře udržované. Základ představuje písek nebo drobné kamínky. Pokud patříte mezi milovníky jachtingu, tak využijete místní větrné počasí. Na seznamu UNESCO je zapsaný národní park Plitvická jezera, do kterého míří velké množství turistů. Také ubytování chorvatsko je zde rozmanité. Různé možnosti nabízí portál ubytovanivchorvatsku.cz.

Similar Posts