Uživatelé kratomu velmi mluví o jeho zlepšení nálady, podpoře energie a dalších vlastnostech podobným stimulantům, ale co přesně je kratom? Kratom je široce používán a prodáván po celém světě, jak tomu bylo po celá desetiletí. Přestože je užívání kratomu považováno za „zdravější“ alternativu k lékům proti bolesti a jiným návykovým látkám, vyvolává také rostoucí obavy, když se užívá neuváženě.

Co je kratom?

Termín „kratom“ se používá k popisu jak mitragyna speciosa, stromu nacházejícího se v jihovýchodní Asii, tak produktů vytvořených z jeho listů. Listy ze stromu obsahují několik chemických sloučenin, které ovlivňují tělo. Přemíra výhod, které mají listy, je způsobena přítomností jedinečných chemických sloučenin a živin, včetně široké škály alkaloidů a dalších organických látek. Primární aktivní alkaloid v kratomu, mitragynin, je zodpovědný za účinky podobné opioidům. Produkty získané z jeho listů jsou obvykle prodávány jako bylinné doplňky. Látka může vyvolat účinky podobné stimulantům a opioidům. Často se používá jako lék proti bolesti nebo jako prostředek k léčbě úzkosti a deprese. Listy kratomu jsou prospěšné pro vaše zdraví, ale jen tehdy, pokud jsou konzumovány ve správném množství a způsobem. Užívá se různými způsoby, v zemích původů se konzumují a žvýkají celé listy, do světa se ale dováží obvykle prášek z mletých sušených listů. Při nákupu prášku z kratomu vybírejte vždy jen kvalitní výrobce, v tuzemsku patří mezi nejlepší dodavatele Krupa Kratom, protože má pod kontrolou celý proces, od sběru až po zpracování a prodej.

Zdravotní přínosy kratomu

1. Zmírňuje bolest

Listy tropického stromu, které mají analgetické vlastnosti, mohou pomoci snížit bolest ovlivněním hormonálního systému. Alkaloidy v kratomu ovlivňují opiátové receptory přítomné v centrálním nervovém systému a tím uvolňují enkefaliny a endorfiny, které vašemu tělu pomohou snížit bolest. Tento sociální problém by mohl být další „epidemií“, je horší než kouřit 15 cigaret denně.

2. Zvyšuje energii

Optimalizací určitých metabolických procesů a ovlivněním hladiny hormonů může kratom pomoci zvýšit hladinu energie. Jak zlepšuje metabolismus, zvýší se i váš krevní oběh. Protože kombinace zvýšení okysličené krve a zvýšených metabolických aktivit zvyšuje vaši energetickou hladinu.

3. Zlepšuje imunitu

Díky silným antimikrobiálním a antioxidačním vlastnostem lze kratom považovat za přirozený posilovač imunity. Listy pomáhají zlepšit odolnost vašeho imunitního systému, čímž poskytují ochranu před vnějšími toxiny, chemikáliemi a nemocemi.

4. Zvládání úzkosti

Listy kratomu, které se běžně používají pro uklidnění nervů a zlepšení nálady, jsou také prospěšné při snižování úzkosti, stresu a pomáhají vypořádat se s depresí. Psychoaktivní látky v kratomu uvolňují serotonin a endorfiny, které také mohou pomoci zlepšit vaši celkovou náladu. Kratom pomáhá regulovat hormony ve vašem těle a vyrovnává chemickou nerovnováhu.

5. Podporuje zotavení ze závislosti

Ačkoli to není opiát, kratom aktivuje opiátové receptory v mozku, které se spojí s vašimi příjmy a pomáhají zmírnit touhy po závislosti. Díky tomuto účinku se listy kratomu používají k léčbě závislosti již stovky let. Ačkoli se o listech kratomu tvrdí, že jsou návykové, pravidelné žvýkání listů kratomu poskytuje člověku schopnost „očistit se“.

6. Zlepšuje sexuální život

Schopnost kratomových listů dodávat energii a podporovat lepší krevní oběh se používá jako afrodiziakum a posilovač plodnosti, odpovídá. Pomáhá zvyšovat plodnost a zvyšuje míru početí.

7. Pomáhá zvládat cukrovku

Alkaloidy nacházející se v listech kratomu mohou pomoci při regulaci množství inzulínu a glukózy v krvi. To zase pomáhá předcházet náhlému zvýšení hladiny cukru v krvi a také pomáhá předcházet vzniku cukrovky.

8. Podporuje zdraví srdce

Tvrdí se, že chemické látky přítomné v listech kratomu mají pozitivní vliv na fungování vašich tepen a krevních cév. Pomáhá snižovat krevní tlak a předcházet různým srdečním onemocněním tím, že zmírňuje stres. Proto listy kratomu poskytují ochranu před infarktem, mrtvicí a aterosklerózou.

9. Lepší spánkový cyklus

Listy kratomu nebo doplňky kratomu, známé pro své terapeutické a mírné psychotropní účinky, mohou pomoci navodit spánek. Kratom pomáhá regulovat váš cyklus spánku a bdění a může být prospěšný pro jedince trpící nespavostí, nočními děsy nebo parasomnií.

10. Bojuje s průjmem

Tím, že reguluje váš parasympatický nervový systém a zpomaluje peristaltiku (vlnové svalové kontrakce), lze kratom považovat za účinný lék na průjem. Pomáhá také léčit a zvládat zánětlivá onemocnění střev, jako je Crohnova choroba a ulcerózní kolitida. Některé z dalších zdravotních výhod kratomu jsou, že pomáhá zhubnout, zmírňuje záněty a bojuje proti únavě.

Pokud chcete i vy využívat zdravotních přínosů kratomu, objednejte si ho od výrobce Krupa Kratom třeba ještě dnes. K dispozici je vám hned několik druhů kratomu. Vybírat můžete na webu https://www.adamkrupa.cz/, kde naleznete také mnoho důležitých informací o tomto doplňku.

Similar Posts