Plasty vidíme všude kolem nás, bohužel nejen ve formě předmětů, které používáme, ale také v podobě odpadu. Plasty se nerozkládají jako organický odpad, ale rozpadají se na menší a menší části, dokud se z nich nestanou mikroplasty, které mohou kontaminovat nejen přírodu, ale i vodu a potraviny, které jíme. Proto je důležité omezit používání plastů a to lze snadno udělat tak, že se vymění plastové obaly a tašky za papírové.

Kde si papírové předměty obstarat?

Specialistou na obalové materiály je v tuzemsku společnost Jarico s.r.o., která funguje jako jejich velkododavatel. Zajistí vám potravinářské a gastro obaly, hygienické a čistící prostředky, dárkové obaly, BIO & EKO obaly a vratné obaly. Velmi důležitým sortimentem společnosti jsou papírové tašky. Jelikož lidé neustále nakupují, vytváří tím neustálou potřebu používat tašky. Namísto plastových se mohou používat papírové, které jsou pevné a přitom ekologické. Požadavky se liší, někdo potřebuje malé tašky, někdo zase velké, proto si můžete vybírat papírové tašky různých velikostí a v libovolném množství. Kromě tašek se nabízí také sáčky a pytle.

Proč v obchodě používat na ovoce, pečivo, ale třeba i jiné zboží mikrotenové sáčky, když je můžete snadno nahradit papírovými. Papírové pytle jsou velmi kvalitní a překvapí svou odolností a nosností. I zde samozřejmě můžete vybírat z mnoha rozměrů. K dispozici je vám i balící papír, který používá stále více obchodníků. Kromě běžného balícího papíru se vám nabízí také papír na pečení, voskovaný papír, svačinový papír, papírový přířez nebo pergamen. Důležitou položkou je papírové nádobí. Jelikož lidé neustále nakupují jídlo v rychlém občerstvení, ve stáncích nebo si ho často nechávají rozvážet z restaurací, je důležité používat namísto plastových obalů na jídlo papírové. Může jít o papírové misky, tácky, podložky pod dorty, dortové krabice, pizza krabice nebo svatební košíčky.

Kromě papírových obalů nabízí společnost i širokou škálu dalšího sortimentu, například pokladní kotoučky různých druhů nebo papír Xerox. Inspirujte se kompletní nabídkou sortimentu na Jarico.cz.

Similar Posts