Pokud se pohybujete ve světě automobilů, nebo minimálně dopravní techniky všeobecně, tak pro vás s nejvyšší pravděpodobností už nejsou motory Perkins žádnou novinkou. Jedná se o velice kvalitní a na svou dobu pokrokové motory, které jsou dodnes opravdu maximální elitou ve svém oboru.

Mnohdy přitom dokáží efektivně konkurovat i takové nepříjemné konkurenci jako může být Tatra další výrobci kvalitních motorů jako takových. Dnes se přitom podíváme především na to, jak se v průběhu let samotná značka měnila a formovala.

Počátek téměř před sto lety

Stejně jako celá řada jiných technologických firem začínala společnost Perkins na počátku minulého století. Konkrétně se bavíme o roce 1932, kdy se poprvé společnost Perkins ukázala světu. Hlavní mise společnosti byla už od prvního momentu zcela jasná a neoblomná. Opravdu kvalitní parametry, které dokázal ve své době Perkins motor nabídnout se staly důvodem, proč společnost zažila doslova raketový vzestup do podoby, ve které ji známe v dnešní době.

Specializace na dieselové motory

V následujících letech se pak společnost začala postupně prodírat do technologického světa ve stále větším množství ohledů. Pochopitelně stejně jako jiné technologické firmy své doby se aktivně podílela na válečné mašinérii, kdy výroba Perkins napomáhala spojeneckým jednotkám nejen v oblasti Velké Británie odkud společnost pochází.

Jako hlavní sortiment se ale postupem let začaly identifikovat motory Perkins poháněny díeselem. V této oblasti se navíc stali jedním z těch historicky nejlepších a nejkvalitnějších výrobců vůbec. Dodnes se tak udržují na nejvyšších příčkách oblíbenosti.

Jaká je současnost motorů Perkins?

Společnost je v současnosti opravdu neuvěřitelně silnou firmou na trhu. Nabízí velké množství kvalitních motorů, kterým může konkurovat jenom málo společností. Stává se tak jednou z těch nejzajímavějších a nejlepších firem, které se věnují této oblasti. Typicky na poli dieselových motorů jsou největší konkurencí motory Tatra. Obě skupiny motorů ale mají svoje skalní příznivce, kteří na ně rozhodně nedají dopustit.

Similar Posts