Mezi velkým množstvím možností a účelů, které nám ploty mohou přinést, je jeden opravdu přednostní. A tím je samotná ochrana jako taková. Některé ploty přitom počítají jenom se základní ochranou, nebo dokonce upřednostňují spíše estetičnost jako takovou.

Co ale dělat v případě, kdy se naopak ochrana stává stoprocentní prioritou? Jako třeba u letišť, průmyslových nebo vojenských oblastí? Pak nemusí být nutně ostnatý drát tou jedinou možností!

Důležité jsou důmyslné základy

Pokud chcete opravdu velice kvalitní oplocení, kde se můžete spolehnout na ochraně víceméně před jakýmkoliv typem prolomení, tak rozhodně nejlepší volbou bývají průmyslové svařované panely. Velkou část jejich efektivity, co se bezpečnosti týče přitom může určit už jenom to, že dokážete kvalitně zabetonovat silnostěnné jeklové sloupky, které se starají o jejich držení. Následná instalace plotu do konzol pak udělá z plotu jako z celku opravdu nepřekonatelnou hráz, protože se jednotlivé komponenty navzájem drží pevně zakotveny.

Cesta nevede jen přes a skrz

Zapomenout nesmíme ani na to, že cesta nevede nutně jenom skrze plot, nebo přes něj, ale také pod ním. A v případě některých plotů by mohlo jít o cestu nejjednodušší. Pokud ale nepřijdete s technologií, která i tuto možnost absolutně ochrání. Jedná se o podhrabové desky, které jsou užší a mnohem vyšší obdobou obrubníků. Tyto desky můžete betonovat společně se sloupky. Vytvoříte tak dokonalou a pevnou hráz přímo pod plotem, přes kterou se nikdo jen tak nedostane. Pro potřeby průměrně vysokého člověka by najednou výkop pro překonání musel mít minimálně dva metry, což už není jednoduché.

Samotné svařované panely a jejich výhody

V poslední části probereme svařované panely, které dělají výplň samotného plotu. První výhodou je, že jejich poměrně dost malé zahuštění nepovolí průchod člověku, ale hlavně nenabídne možnost se zachytit a přelézt, jako je tomu u pletiva. Navíc horní část je schválné přehnutá tak, aby znemožňovala jednoduché překonání. Posledním parametrem je pak průměr a odolnost kulatiny, které vedou k nepřekonatelnosti plotu všemi klasickými prostředky.

Similar Posts