Chřipkové epidemie jsou extrémně nepříjemné období hlavně z toho důvodu, že nikdy nemáte sebemenší šanci zjistit, odkud přijde další útok na vaši imunitu. Proto je důležité pracovat na tom, abyste dokázali svoji imunitu neustále držet v dobré kondici.

Dnes se podíváme na to, jak se můžete chránit během období, kdy jsou chřipkové epidemie vyhlášeny. A co můžete udělat pro vaše zdraví, i když vás to nebude stát ani korunu.

Dostatek spánku je důležitý

I když budete používat hygienické potřeby na každém kroku, tak pro vás bude ve všech případech extrémně důležitou součástí hlavně spánek. Během spánku totiž dochází k celé řadě velice důležitých regeneračních procesů v těle. Léči se zranění, infekce, a dokonce se obnovuje a posiluje imunita. Proto je tak spánek opravdu extrémně důležitou součástí zdravé imunity, bez které nebude mít šanci se udržet.

Kvalitní strava a suplementace

Samotná strava se vedle spánku řadí k dalšímu extrémně důležitému činiteli pro naše tělo. Měli bychom přitom myslet už jenom na to, že pestrá strava znamená opravdu kompletní sortimentu makro i mikro živin, bez kterých organismus nefunguje dobře.

V některých obdobích je ale opravdu těžké kompletní spektrum získat z přirozené stravy a v dostatečném množství. Proto jsou tu různé suplementy jako jsou ochranné nápoje, vitamínové komplexy a další řady látek jako jsou aminokyseliny a podobně. Ve všech případech bychom ale měli myslet na to, že suplementy jsou opravdu jenom čistokrevným doplňkem. Ne tím, po čem bychom měli sáhnout na prvním místě

Zvýšená hygiena rukou

Snad nikoho nepřekvapí, že bez toho to ani nejde. Zásadním ukazatelem pro dlouhé zdraví při chřipkových epidemiích jsou právě hygienické návyky, co se týče rukou. Přitom je jednoduché jako první věc doma okamžitě umýt ruce, popřípadě mít po ruce hygienické potřeby jako je příruční dezinfekce. Ta pro vás může být opravdu nepostradatelná hlavně tehdy, když cestujete v hromadné dopravě. V ní jsou totiž rizika spojená s přenosem podobných virů a bakterií opravdu extrémně vysoká.

Similar Posts