Tento resinový stůl je vyroben převážně z odpadového dřeva. Na poličce na zbytky a zbytky mám docela dost kousků ze všech druhů dřeva z předchozích projektů. Vždy ukládám, co se dá uložit. Celý základ je tedy vyroben ze zbytků vlašských ořechů. Jsou spojeny pod úkosem 45 a vyztuženy javorovými vložkami.
Tato jednoduchá technika dává obvykle týdennímu pokosovému spoji velkou sílu. Epoxidová pryskyřice je základní dřevoobráběcí epoxid s příměsí hliníkových částic. Klíčem k dosažení tohoto druhu vzhledu je být trpělivý a trochu rozumět tomu, co se děje. Většina přísad do epoxidových pryskyřic je těžší než epoxid. To znamená, že i když je dobře namícháte, spadnou na dno vaší práce a možná vaši práci zničí.
Abyste tomu zabránili, musíte je zvednout. Čím více to uděláte, tím lépe to bude vypadat. Trvalo mi asi 2-3 hodiny mého 100% soustředění, než jsem to dostal tak, jak je to teď. Jakmile ucítíte, že pryskyřice konferenčního stolku je horká a hustá než vy, už se nemusím bát.
Může se stát, že tam budou nějaké bubliny nebo díry kvůli vzduchu a celé reakci epoxidové pryskyřice, ale nebojte se. Jakmile nalijete poslední bezbarvý nátěr, nedokonalosti nebudou tak nápadné. Tento tekutý kovový vzhled pochází z přísady zvané hliníkový prach nebo hliníkové částice. Najdete ji u svého dodavatele epoxidové pryskyřice.