Jak postavit průhledný hybridní raketový motor pomocí akrylové tyče a kanystru s kyslíkem, s rozpisem toho, jak fungují různé jiné typy raketových motorů. Raketa využívá pevnou akrylovou trubici jako tělo i zdroj paliva.

Po zavedení kyslíku se trubice zapálí zevnitř a reakce je vedena přes grafitovou trysku. Níže uvedený tutoriál ukazuje materiály, které budete potřebovat, a kroky, jak začít. Stavba raketového motoru už není zrovna raketová věda.

Raketový motor startuje pěkně a ještě lépe lze intenzitu hoření ovládat množstvím dodávaného kyslíku. YouTube NightHawkInLight používá tlustou akrylovou tyč jako kryt i palivo pro raketu, zatímco zásoba kyslíku funguje jako okysličovadlo.

Hybridní rakety se vyhýbají některým nevýhodám raket na tuhá paliva, jako je nebezpečí manipulace s pohonnou hmotou, a zároveň se vyhýbají některým nevýhodám kapalných raket, jako je jejich mechanická složitost. Vzhledem k tomu, že je obtížné propojit palivo a okysličovadlo, hybridní rakety mají tendenci více selhávat. vlídnější než kapaliny nebo pevné látky.

Similar Posts